Kotol na drevo je jednou z najlacnejších alternatív ohrevu

Kotol na drevo je stále lacnou a obľúbenou alternatívou kúrenia

Kotol na drevo je dnes stále jednou z najlacnejších alternatív ako vykurovať domácnosť či ohrievať teplú úžitkovú vodu.

Drevo ako palivo má viacero výhod, ktoré stoja za zváženie – od ceny, šetrnosti voči ovzdušiu, až po štedré dotácie štátu. Ak premýšľate nad kotlami, aj kotol na pelety môže byť pre vás zaujímavou možnosťou. V našej ponuke okrem kotla na drevo nájdete aj kotle na pelety, obehové čerpadlá, bojlery či sanitu. S orientáciou v tejto oblasti vám radi pomôžeme.

Ponuka kotlov na drevo a ďalšie alternatívy

U nás sa zaoberáme kúrením v celej jeho rozsiahlosti.

Prinášať kvalitné vykurovacie systémy do domácností, ktoré zároveň šetria náklady – je našou prioritou. Ak sa neorientujete v obrovskej ponuke, radi vám s výberom poradíme a navrhneme vám riešenie na mieru pre vašu domácnosť. Kotol na drevo so sebou nesie väčšiu počiatočnú investíciu, avšak jeho návratnosť je veľmi rýchla. Dnešný kotol na drevo zabezpečuje efektívne a čisté spaľovanie dreva. Kotol na drevo vďaka svojej modernej špeciálnej konštrukcii dosahuje mimoriadnu účinnosť.

Výhody kotla na drevo

Kotol na drevo je klasikou medzi vykurovacími systémami. Pozostáva z dvoch spaľovacích komôr, ktoré oddeľujú fázy spaľovania. Do jednej časti sa vkladá drevo, v druhej časti sa spaľuje. Kotol využíva nielen kusové a odpadové drevo, ale aj drevené štiepky.

Drevo je jedným z najstarších palív, ktoré stále patrí medzi lacné alternatívy. Drevo je obnoviteľný zdroj, ktorý tu s nami ešte dlho bude, jeho cena na trhu je takmer nemenná a pravdepodobne to tak ostane aj naďalej. Navyše nevypúšťa takmer žiadne CO2, teda šetrí životné prostredie a klímu.

Kotol na drevo a jeho možnosti

S kotlom na drevo môžete začať kúriť už od prvých chladnejších dní začiatku jesene až do začiatku jari. Najväčšou výhodou kotla na drevo je absolútna sebestačnosť, jedinou hrozbou je, že vám doma dôjdu zásoby dreva. S výberom kotla na drevo, jeho montážou a bezpečnosťou vám radi pomôžeme.

V našom sortimente ponúkame značky a výrobky, s ktorými dlhé roky spolupracujeme a o ktorých kvalite sme presvedčení. O naše poznatky s kotlami na drevo sa s vami radi podelíme a nastavíme všetky procesy vykurovacích systémov tak, aby ste čo najviac ušetrili na nákladoch, ale aj servise.