Kotol na pelety je praktickou a lacnou alternatívou ohrevu

Kotol na pelety je lacnou a praktickou možnosťou kúrenia v domácnosti

Kotol na pelety je populárnym zdrojom kúrenia, a to najmä pre svoju šetrnosť a jednoduché zaobchádzanie.

Teplo na vykurovanie a ohrev vody získava zo spaľovania peliet. S kotlami máme bohaté skúsenosti, rovnako ako aj s bojlermi, obehovými čerpadlami či so sanitou. Kúrenie je našou hlavnou témou, ktorej sa venujeme už niekoľko rokov. Zabezpečíme tiež dodávku, montáž i servis našich výrobkov.

Kotol na pelety sa využíva ako centrálny zdroj tepla. Funguje plne automaticky, čím prináša komfort do domácnosti.

Kotlom na pelety k lepšiemu ovzdušiu aj peňaženke

Kotol na pelety či kotol na drevo prináša do domácnosti viacero výhod.

Kotol na pelety či kotol na drevo prináša do domácnosti viacero výhod. Funguje plne automaticky, čím prináša komfort do domácnosti. Aby bolo zabezpečené jeho celoročné fungovanie, je vybavený skladom na pelety a dopravníkom na zásobovanie. Pelety sú malé zlisované drevené trubičky, ktoré sú tak ako samotné drevo ekologickou a obnoviteľnou surovinou, ktoré neznečisťujú ovzdušie a životné prostredie. Tým, že sa pri kúrení spaľuje presne určené množstvo paliva, dochádza k ekonomickému zhodnocovaniu energie. Pelety sú ľahko dostupné a v domácnosti sa dajú jednoducho uskladniť.

Možnosti kotla na pelety

Kotol na pelety je vhodný na vykurovanie rodinných domov, chát, dielní a rôznych menších objektov. Pelety sú obľúbené ekologické palivo pozostávajúce z vysušených priemyselných pilín a zvyškov dreva z lesného hospodárstva. Na svoje rozmery majú vysoký obsah energie, prijateľnú cenu a ľahko sa dajú skladovať.

Ostáva po nich len veľmi málo popola. Veľkou výhodou kotla na pelety, najmä v porovnaní s kotlom na drevo je regulovateľnosť. Zatiaľ čo drevo sa kompletne spáli, prísun peliet sa dá ľahko zastaviť či obmedziť. S inštaláciou a nastavením kotla vám radi poradíme.

Kotol na pelety v domácnosti

Kúrenie týmto palivom je ekologické, preto štát na kotol na pelety prispieva až do výšky 1 500 eur. S projektom Zelená domácnostiam a s poskytovanými dotáciami rovnako ako aj našimi výrobkami vám radi poradíme. Kotol na peletyponúkame vo viacerých veľkostiach, materiáloch a s rôznymi možnosťami kúrenia.

Spája ich jedno – kvalita, ktorej veríme. V našom sortimente ponúkame značky, o ktorých sme presvedčený, že prinášajú na trh kvalitu. Dbajú na materiály, bezpečnosť, ale aj životné prostredie. Zorientovať sa v pestrom výbere kotlov na pelety i drevo vám radi pomôžeme.